Завершилося спеціальне спільне засідання

28 січня 2019 року, Київ, Україна – Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) завершила кваліфікаційне оцінювання кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду (ВАС). Члени ради розглянули досьє 113 кандидатів, з них 81 – до першої інстанції ВАС та 32 – до апеляційної палати ВАС. 71 кандидат продовжить участь у конкурсі, тоді як 39 кандидатів припинили подальшу участь у конкурсі, оскільки не було встановлено їх відповідність критеріям, визначеним у ст. 8(4) Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Крім того, 3 кандидати вирішили завершити участь у конкурсі з власної ініціативи.


ГРМЕ здійснювала свої повноваження шляхом проведення спеціальних спільних засідань з Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) відповідно до вимог ст. 8(5) Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». ГРМЕ проаналізувала досьє усіх кандидатів, які були допущені ВККС до наступного етапу конкурсу, та ініціювала спеціальні спільні засідання щодо 49 з них. Спеціальні спільні засідання відбулись протягом 18 – 28 січня 2019 року.


 «Для усіх членів Громадської ради міжнародних експертів було за честь сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів у проведенні конкурентного, прозорого та меритократичного процесу відбору. Користуючись нагодою, хочемо висловити вдячність усім учасникам процесу, зокрема Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Національному антикорупційному бюро України, громадським організаціям та міжнародним партнерам за їх всеохоплюючу підтримку та тісну співпрацю. Ми також високо цінуємо допомогу, яку отримали від нашого Секретаріату – команди відданих молодих професіоналів, яка допомогла нам обробити значну кількість інформації у стислі терміни», – зазначив голова ГРМЕ Сер Ентоні Хупер.


Громадська рада міжнародних експертів – це допоміжний орган Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що бере участь у формуванні Вищого антикорупційного суду.  ГРМЕ обирається на два роки та складається із шести авторитетних експертів, які мають досвід роботи з підтримання державного обвинувачення чи судочинства у справах, пов’язаних із корупцією. До складу ГРМЕ входять: Аурелійус Гутаускас (Литва), Флемінг Сі Денкер (Данія), Тед Зажечни (Канада), Мір'яна Лазарова Трайковська (Македонія), Лорна Харріс та Сер Ентоні Хупер (Велика Британія). Громадська рада міжнародних експертів діє на підставі Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».