ТЕД ЗАЖЕЧНИ

Пан Тед Зажечни здобув ступінь бакалавра права в Саскачеванському університеті в Канаді у 1971 році, а також ступінь бакалавра політології в цьому ж учбовому закладі. Відразу після закінчення університету пан Зажечни отримав призначення на посаду Королівського прокурора у кримінальних справах у провінції Саскачеван. Працюючи на цій посаді, пан Зажечни займався багатьма корупційними справами, зокрема пов’язаними з шахрайством та злочинною змовою. Згодом він очолював Товариство права та був призначений Королівським адвокатом у провінції Саскачеван.

У 1996 році пан Зажечни був призначений федеральним суддею Канадського суду Королівської лави провінції Саскачеван. Він обіймав цю посаду впродовж 22 років. Протягом цього періоду пан Зажечни головував під час розгляду багатьох кримінальних справ, пов’язаних із шахрайством та злочинною змовою, займаючись як процедурним управлінням, так і відправленням правосуддя. Крім того, пан Зажечни був обраний Директором Канадської асоціації суддів Верховного Суду та обіймав цю посаду 12 років.

У пана Зажечни багатий досвід у сфері викладання. Особливої уваги заслуговує той факт, що він брав активну участь у реалізації проекту суддівської освіти в Україні. Починаючи з 2012 року, він залучений до підготовки та впровадження освітньої програми для українських суддів та юристів. Ця програма зосереджує увагу, серед іншого, на принципах суддівської незалежності та неупередженості, які є основоположними для розвитку громадської довіри до системи правосуддя в Україні.