Громадська рада міжнародних експертів

Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) – це допоміжний орган Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), що бере участь у формуванні Вищого антикорупційного суду. ГРМЕ обирається на два роки та складається із шести авторитетних правників, які мають досвід роботи з підтримання державного обвинувачення чи судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.

П’ять міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, надали свої пропозиції щодо складу ГРМЕ, який ВККСУ затвердила 6 листопада 2018 року. До складу ГРМЕ увійшли Аурелійус Гутаускас (Литва), Флемінг Сі Денкер (Данія), Тед Зажечни (Канада), Мір'яна Лазарова Трайковська (Македонія), Лорна Харріс, Сер Ентоні Хупер (Велика Британія).

Громадська рада міжнародних експертів діє на підставі Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Її завдання - допомогти ВККСУ оцінити кандидатів до Вищого антикорупційного суду за критеріями доброчесності та наявності практичних знань і умінь.

У разі, якщо члени ГРМЕ матимуть сумніви щодо відповідності кандидата критеріям доброчесності або вважатимуть, що його досвіду недостатньо для судді Вищого антикорупційного суду, вони ініціюють проведення спеціального спільного з ВККСУ засідання. На такому засіданні члени ГРМЕ та ВККСУ прийматимуть рішення щодо подальшої участі кандидата у конкурсі.

Організаційно-технічне забезпечення діяльності ГРМЕ здійснює Державна судова адміністрація України. Сприяння ГРМЕ надають також міжнародні організації, які забезпечують діяльність Секретаріату ГРМЕ.

Секретаріат покликаний надавати всебічну технічну підтримку ГРМЕ для виконання завдань, визначених законом. До складу Секретаріату входять експерти зі значним досвідом у сферах права, аналізу бізнес процесів, управління кадрами, інформаційних технологій, комунікації, а також команда перекладачів.

Міжнародні експерти